صفحه اصلی

اطلاعیه شماره ۱۲ درس ریاضی مهندسی
۲۸ دی ۹۹


اطلاعیه شماره ۳ درس ریاضی عمومی ۲
۲۴ دی ۹۹
با سلام
دانشجويان محترم درس ریاضی عمومی ۲

به اطلاع می رساند براي آزمونك ششم اين درس، به ازاي يك روز تاخير در ارسال پاسخنامه، ۱۵ درصد و به ازای دو روز تاخیر ۳۰ درصد از نمره کسب شده شما در این آزمونک کسر خواهد شد.

با آرزوی موفقیت
اطلاعیه شماره ۲ درس ریاضی عمومی ۲
۲۴ دی ۹۹
با سلام
دانشجويان محترم درس ریاضی عمومی ۲

به اطلاع میرساند که در تاریخ اعلام شده توسط آموزش دانشگاه برای امتحان پایان ترم، یک امتحان تستی از طریق سامانه cw برگزار خواهد شد. لازم به ذکر است که این آزمون تستی نمره ای ندارد و تنها به عنوانی معیاری برای ارزشیابی دانشجویان در آزمون شفاهی درنظر گرفته می شود.

با آرزوی موفقیت
اطلاعیه شماره ۸ درس معادلات دیفرانسیل
۱۲ دی ۹۹
دانشجویان گرامی درس معادلات دیفرانسیل
با سلام و احترام

در مورد درس معادلات دیفرانسیل موارد زیر به اطلاع می‌رسد:

 1. نمره آزمونک سوم که در تاریخ ۹۹/۰۹/۲۰ برگزار شد و به دلایل فنی تعداد زیادی از دانشجویان موفق به حضور به موقع در آزمون نشدند، در ارزیابی نهایی تاثیری نخواهد داشت.

 2. آزمونک جایگزین آزمونک سوم (با همان سرفصل اعلام شده قبلی) در تاریخ ۹۹/۱۰/۱۸ ساعت ۱۵ برگزار خواهد شد. از بین چهارآزمونک برگزار شده، فقط ۳ تای آن لحاظ خواهد شد و آزمونک با کمترین نمره درنظر گرفته نخواهد شد.

 3. نحوه برگزاری آزمون پایان‌ترم متعاقبا اعلام خواهد شد اما آزمون شامل همه مباحث تدریس شده از ابتدای نیمسال است.

 4. با توجه به شرایط، احتمال برگزاری آزمون شفاهی به عنوان بخشی از آزمون نهایی پایان‌ترم می‌تواند وجود داشته باشد و انتظار می‌رود که دانشجویان آمادگی لازم را متناسب با فرایند آزمون داشته باشند.

 5. نمرات درس نهایتا با توجه به اطلاعیه‌های قبلی، بررسی دقیق آزمون‌های برگزار شده و شواهد و مستندات موجود، تعیین و اعلام خواهد شد.


اساتید درس،
دکتر امیر جعفری
دکتر علیرضا بحرینی
اطلاعیه شماره ۷ درس معادلات دیفرانسیل
۱۰ دی ۹۹
با سلام
دانشجویان محترم درس معادلات دیفرانسیل

آزمونک چهارم پنجشنبه ۱۱ دی ماه طبق سرفصل اعلام شده در طرح درس (منهای مطالب جلسه ۳۰) برگزار خواهد شد.
نمره آزمونک ۱ نمره از نمره کل می باشد. هر تست غلط معادل نصف نمره آن سوال نمره منفی دارد. در پایان نمرات ضربدر ۴ می‌ گردد و اگر نمره شما بالای ۰.۲۵ شده باشد، نمره کامل به شما تعلق خواهد گرفت.
در ضمن آزمونک جبرانی پنجشنبه ۱۸ دی ماه از مباحث آزمونک سوم برگزار می‌ گردد. شرکت در این آزمونک اختیاری است. در صورت شرکت در این آزمونک، از بین نمرات ۴ آزمونک، مجموع سه نمره بیشتر به عنوان نمره نهایی شما درنظر گرفته شده و آزمونک با کمترین نمره حذف خواهد شد. درصورتی که در این آزمونک شرکت نکنید، همان مجموع نمرات سه آزمونک قبلی برای شما لحاظ خواهد شد.
در آزمونک ها بازگشت به سوالات قبلی امکان پذیر می باشد.

با آرزوی موفقیت
اطلاعیه شماره ۱ درس ریاضی عمومی ۲
۶ دی ۹۹
با سلام
دانشجويان محترم درس ریاضی عمومی ۲

به اطلاع می‌رساند فرایند تصحیح برگه‌ ها آغاز شده است اما هنوز نهایی نشده است و امكان تغییر نمرات در طول فرایند تصحیح وجود دارد.
پس از تکمیل فرآیند تصحیح، نمره نهایی به صورت رسمی اعلام و نحوه درخواست بازبینی برگه‌ ها به دانشجویان اطلاع رسانی خواهد شد.
بنابراین، تا پایان اعلام رسمی نمرات هر آزمون و اعلام ثبت درخواست بازبینی، از ارسال پیام (از طریق سامانه cw، ایمیل و ...) مبنی بر درخواست بازبینی اکیدا خودداری نمایید؛
توضیحات بیشتر در فایل توضیحات درس و پیوست آن که از طریق وب‌ سایت دروس سرویس دانشکده علوم ریاضی به بخش طرح درس، قابل حصول است، موجود است.

با آرزوی موفقیت
اطلاعیه شماره ۱ درس ریاضی عمومی ۱
۶ دی ۹۹
با سلام
دانشجويان محترم درس ریاضی عمومی ۱(گروه ۱ تا ۴)

به اطلاع می رساند پس از اتمام تصحیح تکالیف و آزمونک‌ها، در زمان مقتضی، فرصت درخواست بازبینی فراهم خواهد شد. لذا تا آن زمان از ارسال پیام (از طریق سامانه cw، ایمیل و ...) مبنی بر درخواست بازبینی اکیدا خودداری نمایید.
خواهشمند است، پیوست فایل توضیحات درس را به دقت مطالعه فرمایید. برای دسترسی به فایل توضیحات درس به بخش طرح درس مراجعه نمایید.

با آرزوی موفقیت
اطلاعیه شماره ۱۱ درس ریاضی مهندسی
۴ دی ۹۹


اطلاعیه شماره ۶ درس معادلات دیفرانسیل
۲۸ آذر ۹۹
با سلام
دانشجویان محترم درس معادلات دیفرانسیل

نمرات میان ترم همراه با پاسخ نامه و بارم بندی، در بخش نمرات و امتحانات قابل دسترسی‌است. نمره هر سوال به صورت تفکیکی در سامانه cw قابل مشاهده است. برای آن دسته از دانشجویانی که پاسخ نامه خود را در سامانه cw آپلود نکرده اند، نمره سوالات به صورت تفکیکی در سایت دروس سرویس قرار داده شده است. بارم هر سوال 1.67 و مجموع امتحان از 10 نمره می‌باشد که در آینده طبق صلاحدید اساتید به نمره در نظر گرفته شده برای میان ترم تبدیل خواهد شد. برای ثبت اعتراض احتمالی به نمره داده شده می‌توانید به این لینک مراجعه فرمایید.
خواهشمند است در هنگام اعتراض به نکات زیر توجه فرمایید:

 1. شما می‌توانید برای دو سوال درخواست تجدیدنظر دهید. درصورتی که درخواست اول وارد باشد، آنگاه درخواست دوم نیز بررسی خواهد شد. چنانچه درخواست دوم نیز وارد باشد، هر ۶ تا سوال مجددا سوال بررسی خواهند شد.

 2. حتما دلایل کافی و موجه در توجیه درخواست خود ذکر کنید. (درخواست‌های بدون دلیل بررسی نخواهند شد).

 3. زمان نهایی ثبت اعتراض تا پایان روز دوشنبه 1 دی ماه می باشد.

 4. تنها راه ثبت اعتراض، از طریق گوگل فرم در لینک اعلام شده می‌باشد.

 5. درصورتی که هر یک از سوالات شما تصحیح نشده است، خواهشمندیم مساله را از طریق ایمیل درس به آدرس mbc.dif.eq@gmail.com و با ذکر نام کامل و شماره دانشجویی و ذکر نحوه ارسال پاسخ نامه، پیگیری نمایید.

 6. در پایان ذکر این نکته ضروری است که موارد مشکوک به تخلف تعدادی از دانشجویان ثبت شده است و تحت بررسی‌های دقیق‌تر قرار دارد. نمره این افراد با فرض عدم تخلف ثبت شده است.


با آرزوی موفقیت
اطلاعیه شماره ۵ درس معادلات دیفرانسیل
۲۰ آذر ۹۹
با سلام
دانشجویان محترم درس معادلات دیفرانسیل

با توجه به بروز مشکلاتی فنی در برگزاری آزمونک روز پنجشنبه ۲۰ آذر ماه و عدم امکان ورود به موقع تعداد قابل توجهی از دانشجویان به این آزمونک در موعد مقرر، به دلیل بروز مشکل در سامانه مربوطه، بنا به تایید اساتید محترم درس، نمره این آزمونک در محاسبه نمره نهایی این درس تاثیرگذار نخواهد بود و این آزمون از فهرست آزمون های درس حذف خواهد شد. نحوه محاسبه نمره نهایی درس متعاقبا و در زمان مناسب به اطلاع دانشجویان عزیز رسانیده خواهد شد.

با آرزوی موفقیت
زمان‌بندی کلاس‌های پشتیبان ریاضی عمومی ۱
۲۷ آبان ۹۹


طرح درس
۲۷ آبان ۹۹
دانشجویان گرامی دروس پایه دانشکده علوم ریاضی
با مراجعه به بخش طرح درس می‌توانید از توضیحات مروبط به درس‌های مختلف آگاه شوید.
برای سهولت دسترسی می‌توانید از لینک‌های زیر نیز استفاده بفرمایید:

با آرزوی موفقیت و سلامتی برای همه شما عزیزان
لینک برگزاری کلاس‌های حل تمرین
۱۱ مهر ۹۹
دانشجویان محترم
کلاس های حل تمرین تمامی دروس پایه دانشکده ریاضی از شنبه ۱۲ مهر ماه طبق برنامه اعلام شده و از طریق لینک های زیر برگزار خواهد شد:

لینک کلاس حل تمرین درس ریاضی عمومی ۱(گروه ۶):
https://vclass.ecourse.sharif.edu/ch/mh.fakharan92

لینک کلاس حل تمرین درس ریاضی عمومی ۲:
https://vc.sharif.edu/ch/calculus-2-ta

لینک کلاس حل تمرین درس معادلات دیفرانسیل:
https://vc.sharif.edu/ch/differential-equation-ta

لینک کلاس حل تمرین درس ریاضی مهندسی:
https://vc.sharif.edu/ch/engineering-math-ta

با آرزوی موفقیت